Pielęgnacja makijażu permanentnego

Pielęgnacja makijażu permanentnego

Pielęgnacja jest zdecydowanie najważniejszym aspektem Twojej kosmetycznej podróży z tatuażem. Pielęgnacji postów nie należy lekceważyć – musisz wiedzieć, jak najlepiej zadbać o pigmentowany obszar. Niezastosowanie się do porad artysty makijażu permanentnego może prowadzić do szkodliwych konsekwencji. Przy odpowiednim wyleczeniu możemy uzyskać satysfakcjonujące rezultaty nawet po pierwszej wizycie.

Sprawdź: Wolumetria twarzy Sosnowiec

Czasami klienci mogą, ale nie muszą, wiedzieć lub unikać przyznania się do tego, że ich działania mogą kolidować z wcześniej podanymi instrukcjami dotyczącymi opieki pooperacyjnej. Najczęstszym czynnikiem jest zbieranie skórki z obszaru zabiegowego lub szorowanie obszaru zabiegowego. W niektórych przypadkach klienci mogą przypadkowo podrapać się w strup lub zgubić go podczas snu na twarzy.

Nakładanie za mało maści, a częściej za dużo maści, zaburza gojenie się skóry. Pamiętaj, że skóra musi oddychać, nałożenie grubej warstwy maści zablokuje dostęp tlenu. Nadużywanie produktu leczniczego nie pozwoli na prawidłowe gojenie się obszaru. Używanie produktów z dużą listą chemiczną, która nie jest delikatna, może skutkować oderwaniem koloru!

Pocenie się, przebywanie na słońcu, korzystanie z basenu i gorących spa mogą bardzo źle wpłynąć na retencję. Najlepszym podejściem jest po prostu uspokojenie się i przestrzeganie odpowiednich instrukcji dotyczących pielęgnacji. Klienci mogą, ale nie muszą wiedzieć lub przyznać się do tego, ponieważ może to kolidować z zasadami dotyczącymi poprawek. Po zabiegu dobrze jest porozmawiać z klientem i poprosić o powtórzenie podstawowych instrukcji.

Te podstawowe czynności pielęgnacyjne są często modyfikowane przez artystów makijażu permanentnego w zależności od rodzaju skóry klienta i obszaru pigmentowanego.