Zabieg powiększania ust

kobieta z powiększonymi ustami

Zabieg powiększania ust

Możliwe, że szukając informacji wpisałaś w wyszukiwarkę frazę: “powiększanie ust sosnowiec”. Jak zapewne sama zauważyłaś – ciężko jest znaleźć coś sensownego. Dlatego napisaliśmy ten tekst – aby ułatwić Ci znalezienie informacji na temat przygotowania do zabiegu powiększania ust. Zapraszamy do lektury!

Jak należy przygotować się do zabiegu powiększania ust?

Przygotowanie do zabiegu powiększania ust zależy od rodzaju zabiegu, który został uzgodniony z chirurgiem plastykiem estetycznym. Chirurg udzieli dokładnych instrukcji przedoperacyjnych, odpowie na wszelkie pytania, zbierze szczegółowy wywiad medyczny i przeprowadzi badanie fizykalne, aby określić zdolność do zabiegu.

 

Przed zabiegiem chirurg poprosi Cię o:

 

  • Rzucenie palenia na co najmniej 6 tygodni przed zabiegiem, aby ułatwić gojenie się ran.
  • Unikanie przyjmowania aspiryny, niektórych leków przeciwzapalnych i niektórych leków ziołowych, które mogą powodować zwiększone krwawienie.
  • Niezależnie od rodzaju zabiegu, nawodnienie organizmu jest bardzo ważne przed i po zabiegu dla bezpiecznego powrotu do zdrowia..

 

Powiększanie ust jest zazwyczaj wykonywane w warunkach ambulatoryjnych. W przypadku zabiegów chirurgicznych należy pamiętać o zorganizowaniu osoby, która odwiezie pacjentkę do domu po zabiegu i pozostanie z nią przynajmniej przez pierwszą noc po zabiegu.

 

Czego mogę się spodziewać w dniu zabiegu powiększania ust?

Zabiegi niechirurgiczne

 

Zastrzyki z wypełniaczami i makijaż permanentny mogą być wykonywane w gabinecie, z niewielkim lub żadnym przestojem i minimalnym przygotowaniem. Chirurg lub specjalista przygotuje obszar, który ma być poddany zabiegowi i może zastosować krem znieczulający. Procedura powinna trwać mniej niż godzinę w większości przypadków, a po wyjściu z gabinetu otrzymasz instrukcje, których należy przestrzegać.

 

Tłuszcz, kolagen i inne naturalne lub syntetyczne materiały mogą być bezpiecznie wstrzykiwane do ust, aby dodać objętości.

 

Sprawdź: powiększanie ust Będzin

 

Chirurgiczne powiększanie ust

 

Zabieg powiększania ust może być przeprowadzony w szpitalu, wolnostojącej placówce ambulatoryjnej lub w gabinecie chirurgicznym. Większość zabiegów trwa od trzydziestu minut do dwóch godzin.

 

  • Dla wygody pacjenta podczas zabiegu chirurgicznego podawane są leki.
  • Znieczulenie ogólne jest powszechnie stosowane podczas zabiegu powiększania ust, chociaż w niektórych przypadkach pożądane może być znieczulenie miejscowe lub sedacja dożylna.
  • Chirurg będzie postępował zgodnie z planem operacyjnym omówionym z pacjentką przed zabiegiem.
  • Jeśli pacjentka poddawana jest operacji przeniesienia tłuszczu, przeprowadzona zostanie liposukcja w celu usunięcia realnego tłuszczu, który zostanie wstrzyknięty do ust.
  • Po zakończeniu zabiegu pacjentka zostanie przeniesiona do sali pooperacyjnej, gdzie będzie nadal ściśle monitorowana. Po operacji mogą zostać założone szwy.

 

Prawdopodobnie po krótkim okresie obserwacji będziesz mogła wrócić do domu, chyba że wspólnie z chirurgiem plastycznym ustalicie inne plany dotyczące rekonwalescencji bezpośrednio po zabiegu.