Etapy makijażu permanentnego

kobieta w makijażu permanentnym

Etapy makijażu permanentnego

Szukając informacji na temat etapów makijażu permanentnego lub wszelkich podobnych, z pewnością wpisywałaś w wyszukiwarkę frazę: “makijaż permanentny sosnowiec” i nie znalazłaś zadowalających Cię odpowiedzi. Nie martw się – poniższy tekst zawiera wiedzę, która z pewnością rozwieje twoje wątpliwości na temat etapów makijażu permanentnego.

 

Makijaż permanentny składa się zawsze z 3 kroków:

 

Makijaż permanentny – konsultacja

Jest to pierwsza część całego procesu i zazwyczaj jest wykonywana jako część Twojego pierwszego zabiegu makijażu permanentnego, ale może być wykonana oddzielnie, jeśli sobie tego życzysz. Ponieważ celem lekarza jest wysłuchanie Ciebie – wszyscy będą bardzo uważnie rozmawiać z Tobą na temat: co chcesz osiągnąć poprzez zabieg makijażu permanentnego, ponieważ każdy jest inny (nikt nigdy nie miał tego samego kształtu brwi, konturu ust i oczu eyelinera).

 

Zabieg makijażu permanentnego

Najpierw nakłada się krem znieczulający na wybraną część twarzy objętą zabiegiem i pozwala się mu działać przez 15-20 minut, aby zredukować Twój dyskomfort podczas zabiegu makijażu permanentnego do niezbędnego minimum. Za pomocą specjalistycznej maszynki do tatuażu twarzy delikatnie i ostrożnie aplikuje się pigment do skóry właściwej. Będziesz odczuwać lekkie ukłucie. Wszystkie igły powinny być nowe i sterylne dla każdego klienta, zostaną one otwarte w Twojej obecności. Bezpośrednio po zabiegu kolor będzie prawdopodobnie wyglądał na ciemny i błyszczący, a otaczająca tkanka będzie obrzęknięta i czerwona. Zacznie to zanikać po 3-4 dniach. Cały proces trwa około 2,5-4 godzin, ale jest różny dla różnych osób i zależy od indywidualnych wymagań. W razie potrzeby robi się przerwy. Zazwyczaj kolor nie jest idealny po pierwszym zabiegu. Zabieg makijażu permanentnego jest procesem, który wymaga co najmniej jednej wizyty kontrolnej, aby nasycić więcej pigmentu tam, gdzie jest to potrzebne.

 

Sprawdź: Powiększanie ust Sosnowiec

 

Makijaż permanentny – uzupełnienie

Należy pamiętać, że są to zabiegi dwuetapowe i druga wizyta jest potrzebna po 4-6 tygodniach od pierwszego zabiegu. Jest to zazwyczaj około 2 godzinne spotkanie, aby dodać więcej pigmentu do obszaru brwi. Jest to spowodowane tym, że obszar ten goi się, niektóre części mogą nie trzymać się tak dobrze jak inne i może być kilka plam, które potrzebują więcej koloru. Jest to całkowicie normalne i każdy goi się inaczej. Ważne jest, aby wszelkie procedury retuszu były wykonywane nie wcześniej niż cztery tygodnie po początkowym leczeniu. Minimalna norma dla następnej wizyty dla procedury wargi jest sześć tygodni ze względu na delikatną naturę warg. Ramy czasowe odległości będą się różnić w zależności od profilu zdrowotnego i wieku klienta, ale są to dobre standardy do rozważenia po zabiegu makijażu permanentnego.