5 najlepszych sposobów wspierania szczepień niemowląt

5 najlepszych sposobów wspierania szczepień niemowląt

Ogólnopolski Tydzień Szczepień Niemowląt odbywa się w dniach 16-23 kwietnia. Pamiętaj, że jednak powinno to odbywać się cały rok! Dołącz, wykonując jeden lub wszystkie z 5 najlepszych sposobów wspierania szczepień niemowląt. Sprawdź: Darmowe szczepienia Covid

  1. Zaszczep swoje niemowlęta. Schemat szczepień zalecany przez ministerstwo dla niemowląt może być mylący. Nigdy się nie bój – jest to niezwykle ważne dla zdrowia Twojej pociechy. Badania naukowe potwierdzają bezpieczeństwo szczepień, więc nie warto wahać się pod wpływem osób, które wypisują w Internecie różne głupoty.
  2. Bądź na bieżąco. Szczepienia nie są tylko dla dzieci. Kobiety w ciąży powinny dostać zastrzyki, aby podzielić się odpornością ze swoim noworodkiem. Tato, dziadkowie i opiekunowie też powinni. W rzeczywistości wszyscy dorośli potrzebują szczepionek. Sprawdź szczepionki zalecane dla dorosłych.
  3. Szczepiony i dumny? Nie zatrzymuj tego dla siebie! Ułatwianie otwartego dialogu na temat szczepień zachęca innych rodziców do poważnego traktowania szczepionek. Chwal się tym w mediach społecznościowych i zachęcaj innych do podobnej aktywności.
  4. Wiele niemowląt w Polsce nie ma łatwego dostępu do szczepień. Twoja aktywność pomoże wielu osobom dotrzeć do tych miejsc, zapewniając im ochronę, której potrzebują do zdrowego rozwoju.
  5. Chcesz być na pierwszej linii frontu szczepień w Polsce? Bądź wolontariuszem lub ambasadorem!