Radiofrekwencja mikroigłowa – zabieg i wyniki

twarz kobiety po radiofrekwencji mikroigłowej

Radiofrekwencja mikroigłowa – zabieg i wyniki

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest zabiegiem wykorzystującym energię radiową wraz z metodą nakłuwania skóry, co w połączeniu sprawia, że skóra staje się bardzo pobudzona do wytwarzania większej ilości połączeń kolagenowych oraz tworzenia nowych cząstek kolagenowych, które zastępują te stare, prowadząc do młodszej i bardziej elastycznej skóry.

 

Jeśli mamy ochotę dowiedzieć się więcej na ten temat, możliwe, że próbowaliśmy wpisywania w wyszukiwarkę frazę: “radiofrekwencja mikroigłowa Sosnowiec”, co mogło nie być tak pomocne, jakbyśmy tego chcieli. Z tego powodu napisaliśmy ten artykuł, który zawiera szczegółowe informacje o radiofrekwencji mikroigłowej.

 

Radiofrekwencja mikroigłowa – zabieg

Po konsultacji, procedura jest wykonywana pod miejscowym znieczuleniem i trwa około godziny. Zazwyczaj dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie od 2 do 4 zabiegów.

 

Efekty uboczne po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej są łagodne, co skutkuje minimalnym czasem przestoju po zabiegu. U niektórych pacjentów może wystąpić łagodne punktowe krwawienie i lekkie zasinienie. Zazwyczaj skóra jest lekko zaczerwieniona przez około 24 godziny. Większość pacjentów może powrócić do swoich normalnych zajęć w ciągu jednego dnia.

 

Sprawdź: Botoks Sosnowiec

 

Wyniki radiofrekwencji mikroigłowej

Optymalne rezultaty są zazwyczaj widoczne po trzech do sześciu miesięcy od pierwszego zabiegu, a skóra ulega dalszej poprawie w miarę produkcji nowego kolagenu. Na podstawie konsultacji lekarz zaleci plan leczenia, większość pacjentów otrzymuje od dwóch do trzech zabiegów.