Miejsca, o których zapominasz podczas czyszczenia mieszkania

Miejsca, o których zapominasz podczas czyszczenia mieszkania

Czystość w domu jest niezwykle ważną kwestią. Nawet jeśli staramy się sprzątać regularnie i dokładnie, zawsze mogą znaleźć się miejsca, o których zapominamy albo nawet nie zdajemy sobie sprawy, że tak bardzo przyciągają zanieczyszczenia. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci utrzymać czystość w mieszkaniu:

Nie jest tajemnicą, że dzięki komputerom i telefonom obcujemy z całą kolonią bakterii przez większą część dnia. Aby uniknąć sytuacji, w której klawiatury i piloty staną się wylęgarnią chorób, należy je czyścić każdego dnia przed użyciem. Najlepiej użyć końcówek specjalnych środków dezynfekujących do czyszczenia między rowkami, aby cieszyć się czystą powierzchnią. Szukasz nowego mieszkania? Sprawdź: Mieszkania Bydgoszcz.

Podczas gdy możemy skrupulatnie zetrzeć wszystkie blaty w kuchni i upewnić się, że płyta błyszczy się pod koniec dnia, istnieje kilka miejsc, o których nawet najbardziej sumienni z nas mogą zapomnieć. Upewnij się, że czyścisz wnętrze kuchenki mikrofalowej i za nią, wyjmij szuflady na okruchy tostera, wytrzyj wszystkie pokrętła i wyczyść filtr w ekspresach do kawy i zmywarce. Utrzymanie idealnej czystości jest najlepszym sposobem na wydłużenie żywotności sprzętu.

Jednym z ważnych miejsc, o których zapominamy sprzątać w domu, jest rama wokół okien i drzwi. Zatrzymują znaczną ilość pyłu, więc upewnij się, że odkurzasz je regularnie.

Kolejnym elementem są gałki i uchwyty na drzwiach, szufladach i szafkach. Podczas wykonywania zwykłego odkurzania należy je zetrzeć. Jeśli masz metalowe uchwyty, możesz nawet znaleźć na nich ogromną ilość odcisków palców. Zwróć szczególną uwagę na te elementy.

Czy masz kolekcję antyków lub innych elementów dekoracyjnych zebranych podczas podróży lub gablotę pełną ulubionych książek? Przesuń po nich palcem, a dowiesz się, że jest to jedno z miejsc, o których akurat zapomniałeś podczas sprzątania. Rowki na twoich ulubionych bibelotach, ramkach do zdjęć i powierzchniach wystawowych przyciągają dużo kurzu i dlatego powinny być często czyszczone.

Niewiele jest miejsc, które zbierają kurz w domach jak te dwa miejsca. Zapominamy o nich, ponieważ koncentrujemy się na czyszczeniu zlewu, ale pamiętaj, aby odkurzyć i wytrzeć obszar pod umywalkami w łazience i kuchni. Istnieje tam ryzyko rozwoju pleśni, więc ten element powinieneś wziąć na poważnie.