Kiedy iść do lekarza, jeśli jesteś przeziębiony
Sygnały alarmowe to wysoka gorączka powyżej 39 stopni, a także silny ból gardła i ucha. Oprócz typowych objawów przeziębienia, takich jak kichanie, łzawienie oczu i nocny kaszel z silnymi atakami, po których następuje świszczący oddech i głośny wdech, wizyta u lekarza jest obowiązkowa, ponieważ może to być krztusiec.
Sprawdź: Przychodnia Fordon Bydgoszcz
Plamy, krosty lub inne zmiany na skórze dziecka sugerują chorobę wieku dziecięcego. Ale jaka choroba za tym stoi i czy jest zaraźliwa, rodzice zwykle mają co do tego wątpliwości. Choć choroby wieku dziecięcego zazwyczaj można dobrze wyleczyć, w niektórych przypadkach trudno jest postawić diagnozę i konieczna jest wizyta u lekarza.
Czy nadal pamiętasz swędzące krosty ospy wietrznej? Ta choroba, a także odra, świnka i różyczka – żeby wymienić tylko kilka – należą do chorób wieku dziecięcego. Wywołane przez wirusy lub bakterie dzieci są szczególnie podatne na te choroby, jeśli nie zostały zaszczepione.
Możesz również zarazić się jako osoba dorosła. Ponieważ choroby są wysoce zaraźliwe i mogą mieć nawet cięższy przebieg w wieku dorosłym niż u dzieci. Większość chorób wieku dziecięcego przenoszona jest drogą kropelkową. Rodzice powinni zawsze udać się z dzieckiem do lekarza, jeśli podejrzewają chorobę zakaźną wieku dziecięcego. Po przejściu choroby często następuje odporność na całe życie, ale tylko w przypadku infekcji wirusowych. Szczepienia w dzieciństwie doprowadziły do tego, że niektóre choroby obecnie prawie nie występują.